5 Haziran 2017 Pazartesi

, , , , , ,

Google Home hoparlör nedir?


Google’ın ürettiği dahili hoparlör ve mikrofonlarla aldığı komutları yerine getiriyor ve arama sorgularına sesli yanıt verebiliyor.

Google Music, Spotify veya Pandora gibi farklı müzik uygulamalarından müzik çalabiliyor. Google’ın Cast teknolojisini kullanarak diğer cihazlarla bağlantı kurabiliyor. Google Home, evinizdeki nesnelerin interneti ya da kablosuz bağlantı destekleyen diğer cihazlara bağlanabilen ve onları sesle yönetebileceğiniz bir ürün. Belki Google Asistan ve bulut desteği olan, akıllı bir hoparlör de diyebiliriz.

 Google Home, Android ve iOS cihazlarla beraber eşleşebiliyor ve onlardaki müzikleri çalabiliyor. Ayrıca evdeki diğer kablosuz hoparlörleri de çalıştırabiliyor. Nest Thermostat, SmartThings, Philips ve IFTTT gibi markaların ürünleriyle beraber kullanılabilecek olan Google Home, Chromecast gibi bir ürünle beraber televizyonlarınızda da kullanılabilecek. YouTube, Google Music, Spotify, Pandora, Tunein ve iHeart Radio gibi platformlara destek sunan Google Home, netflix desteğine de sahip olacak. Google Asistan ile beraber sesli komutlarınızla kullanabileceğiniz Google Home ile beraber Netflix'ten film / dizi izleyebilir, diğer platformlardan da müzik dinleyebilir, uyumlu evdeki diğer cihazlarınızı da Bluetooth üzerinden de yönetebilirsiniz.

Bunlar ve daha fazlası için tek gereken Google Home ve nesnelerin internetiyle beraber Google Home desteği olan diğer ürünler. Televizyona HDMI ile bağlanmayı unutun. Televizyonunuz da akıllı olacak ve Google Home'a kablosuz olarak bağlanacak. Televizyonunuzdaki içerikleri bile Google Home'dan aratacaksınız. Kısacası kablosuz yapay zeka! Google Home ile anlık trafik bilgisini, günlük programınızı varsa uçuş planınızın bilgisini alabilirsiniz. Google Home’da aklınıza gelebilecek her türlü soruya bir cevap mevcuttur.

Yaptırmak istediğiniz hemen hemen türlü işi yapabilmektedir. Mutfağınızdaki ışığı bile kapattırabilirsiniz. Medya dosyalarını Chromecast aracılığıyla televizyonunuzda yayınlayabilirsiniz. Tabiki bunun için Samsung SmartThings ve Philips Hue gibi akıllı ev teknolojilerine de sahip olmanız gerekiyor. Google Home bu akıllı ev teknolojileriyle uyumlu olarak çalışmaktadır. Google Home Wi-Fi ağınıza bağlı olarak çalışmaktadır. Google Home’da müzik dinlerken bile ‘Ok Google’ dediğinizde gelişmiş doğal dil işleme teknolojisi ve uzun menzilli mikrofonları sayesinde sizi net olarak duyabilir.

0 yorum:

Yorum Gönder

Top Ad 728x90