7 Temmuz 2017 Cuma

, , ,

Meizu'dan giriş seviyesi akıllı telefonu Meizu A5


Çin pazarında önemli paya sahip sahip üreticilerden Meizu, yeni akıllı telefonu Meizu A5'i web sitesinden sessiz sedasız tanıttı.
Meizu A ailesinin ilk üyesi olan Meizu A5; metal gövdeye, 5 inç ekrana ve Mediatek MT6737 işlemcisine sahip. Meizu A5, düşük fiyatı ile giriş seviyesine hareketlilik getirecek gibi görünüyor. Meizu A5; sahip olduğu donanımsal özellikleri ve fiyatı ile ulusal pazarda Nokia 3'e, ülkemizde ise General Mobile GM 6'ya rakip olacak.

Meizu'nun geçtiğimiz yıl Meizu M5 modelinde kullandığı tasarım özellikleri aynen olduğu gibi Meizu A5'te de devam ediyor. Fiziksel ölçülerdeki farklılıklar haricinde iki cihazın arasında tasarımsal anlamda fark bulunmuyor.

Metal Gövde ve 2.5D Kıvrımlı 5 inç Ekran 
Meizu A5, metal gövdeye ve 2.5D kıvrımlı ekrana sahip tasarımıyla fiyatının üzerinde görünüyor. Cihazın ekranı 5.0 inç boyutunda ve 720p çözünürlüğünde. Ekranın kasaya oranı ise %67.8 seviyesinde. Günümüz telefonlarını düşündüğümüzde ekran çerçevelerinin kalın olduğunu söyleyebiliriz. Bir başka eksiklik olarak da bu telefonda parmak izi sensörü yer almıyor.

MediaTek MT6737 SoC, 2 GB RAM ve 16 GB Dahili Depolama
Cihaz gücünü MediaTek'in MT6737 SoC mobil platformundan alıyor. Bu platformda dahili grafik birimi olarak Mali-T720 MP2 bulunuyor. Bunlara ek olarak 2 GB LPDDR3 RAM'e ve 16 GB dahili depolama birimine yer veriliyor. Ayrıca MicroSD kart ile depolama alanını 128 GB'a kadar arttırabilmek mümkün.

Kamera özelliklerine baktığımız zaman arkada 8 MP çözünürlüğünde f/2.0 diyafram açıklığına ve 4 katmanlı lense sahip bir kamera kullanılıyor. Bu kamera, 1080p 30 fps video kaydı yapabiliyor. Önde ise 5 MP çözünürlüğünde, f/2.2 diyafram açıklığına sahip kameranın yer aldığını görüyoruz.
Meizu A5, 4.5G LTE'yi destekleyen Cat.4 tipi modeme sahip. Dahili VoLTE desteği sayesinde telefon görüşmelerini daha net bir şekilde yapabilmek mümkün. Bunlara ek olarak çoğu Çinli telefonda olduğu gibi bu telefonda da çift hat desteği unutulmamış. Telefona 3060 mAh büyüklüğünde batarya güç veriyor. Yekpare kasadan dolayı batarya çıkarılamıyor.

0 yorum:

Yorum Gönder

Top Ad 728x90